Konec prokrastinace
Záznam webináře

PSYCHOLOGIE VYJEDNÁVÁNÍ

Jak úspěšně vyjednávat v osobním i pracovním životě 15.10.2023

 • Jak si vylepšit vyjednávací pozici a získat zásadní výhody ještě před vyjednáváním?
 • Jak odhalit skutečné zájmy lidí, se kterými vyjednáváme?
 • Jaké metody vycházející z poznatků psychologie přesvědčování můžeme při jednáních využít?
 • Jak při vyjednávání najít průsečík zájmů obou stran a využít ho ve svůj prospěch?

Pusťte si záznam webináře a naučte se praktické techniky, díky kterým se i vy stanete lepším vyjednavačem – ve všech částech života.

vědecky podložené

know-how


vlastní

tempo
odkudkoliv,

kdykoliv
prezentace

a materiály


Chcete lépe rozumět psychologii vyjednávání a být si při důležitých jednáních sebou více jistí? Chcete úspěšněji vyjednávat s klienty, šéfy, ale i partnery či dětmi? Řešíte kariérní posun v práci a zajímá vás, jak si domluvit lepší podmínky? Či jak si vyjednat lepší cenu při cestování či nakupování? A jak dosáhnout svého a zároveň zachovat dobré vztahy?

V životě nedostaneme to, co si zasloužíme, ale spíše to, co si vyjednáme. Díky efektivnějšímu vyjednávání pak můžeme snadněji dosáhnout svých cílů. Schopnost přesvědčit ostatní, aby vyměnili to, co mají, za něco, co máme my, je zásadní dovednost pro spokojenější a úspěšnější život. Dovednost vyjednávání se může stát i vaší silnou stránkou, a to díky několika základním technikám, které vám pomohou zbavit se nejistoty a získat nad jednáním větší kontrolu.

Vyjednáváme totiž neustále – s klienty a obchodními partnery, prodejci a dodavateli, nadřízenými a kolegy, ale i s členy rodiny a přáteli. Vyjednávání je tedy klíčovou dovedností pro úspěch v práci i doma.

Na webináři se konkrétně dozvíte:

 • Jak si vylepšit vyjednávací pozici a získat zásadní výhody ještě před vyjednáváním?
 • Jak odhalit skutečné zájmy lidí, se kterými vyjednáváme?
 • Jaké metody vycházející z poznatků psychologie přesvědčování můžeme při jednáních využít?
 • Jak při vyjednávání najít průsečík zájmů obou stran a využít ho ve svůj prospěch?
 • Jak řešit konflikty v komunikaci skrze dobře mířené otázky?
 • Jaké nástroje můžeme použít pro lepší kladení otázek a odhalování skutečných potřeb druhých?
 • Jak si vyjednat lepší smluvní podmínky nebo třeba slevu u dodavatele?

Osvojíte si 5 konkrétních technik a nástrojů:

 • BATNA strategie – Metoda vás naučí, jak získat výhodu před vyjednáváním.
 • Kalibrované otázky – Díky kalibrovaným otázkám budete schopni získat více informací, budovat vztah a vytvořit tzv. iluzi kontroly.
 • Kouzelná otázka ke SLEVĚ – Dostanete tip na efektivní otázku k otevření diskuze o slevě/ceně.
 • Logrolling – Logrolling vám pomůže vytvářet hodnotu ve vyjednávání pro obě strany.
 • Door In Face – Využívána technika ve vyjednávání pomáhající dostat se blíže k vašemu cíli.

Na webináři se naučíte praktické techniky, díky kterým se i vy stanete lepším vyjednavačem – ve všech částech života. Díky těmto metodám získáte více sebedůvěry, kontroly nad situací, naučíte se konkrétní postupy a ve výsledku i schopnost vyjednat si o trochu lepší život.


„Vyjednávání není boj – je to proces objevování. Cílem je vytvořit vztah, odhalit co nejvíce informací a poté až vyjednávat. “

--

Lektor


Michal Musil


Michal spolupracuje 12 let s GrowJOB Institute, kde zakládal pražskou pobočku a vedl obchodní tým. Dlouhodobě se zajímá o to, co věda ví v oblastech prodeje, komunikace a vyjednávání. Působil 2 roky jako sales interim manager v reklamní agentuře Attack Promotion, kde měl odpovědnost za rozvoj obchodu a týmu account managerů. Je jednatelem v rodinné společnosti SUNIKO, která realizuje a vlastní menší developerské projekty v Praze.

Aktuálně spolupracuje se společností LMC na mezinárodním start-upu Arnold (nová generace zaměstnaneckých průzkumů), kde má odpovědnost za obchod a klienty v ČR a zahraničí. Je akreditovaným mediátorem a vede kurz o vyjednávání a komunikaci pro magisterské studenty na České zemědělské univerzitě. Prodej a vyjednávání školí ve firmách jako UniCredit Bank, Česká Spořitelna, ČSOB, Air Bank, Bonami, Digiteq Automotive, REMAX, CPI a další.