Konec prokrastinace
Záznam webináře

RADIKÁLNÍ UPŘÍMNOST

Jak sdělovat i přijímat kritiku a přitom zachovat kvalitní vztahy? 31.10.2023

 • Jak najít odvahu dávat kritiku, a zároveň zachovat dobré vztahy?
 • Jak se naučit správně chválit? Jak pochvalu formulovat tak, aby to neznělo jako prázdná fráze?
 • Jaké nástroje nám pomáhají zpětnou vazbu dávat tak, aby byla vnímána jako nezbytný prostředek učení?
 • Co je Losadův poměr a jak jej při dávání zpětné vazby využít?

Na webináři se dozvíte mnoho praktických rad a konkrétních formulací, které vám pomohou mít více sebedůvěry v komunikaci nepříjemných, ale zato potřebných věcí.

vědecky podložené

know-how


vlastní

tempo
odkudkoliv,

kdykoliv
prezentace

a materiály


Dáváte zpětnou vazbu, která se nesetkává s účinkem? Máte problém říkat druhým věci, které vám vadí? Zajímá vás, jak si efektivně „vyříkat věci“ na pracovišti i doma? A když jste na druhé straně, berete si někdy zpětnou vazbu až příliš osobně? Dokáže vás kritika ze strany šéfa, kolegů či dokonce přátel rozhodit či paralyzovat? 

Při dávání zpětné vazby čelíme mnoha výzvám – strach z přímé konfrontace, neochota druhých si zpětnou vazbu vyslechnout, a také prostě to, že jim nechceme ublížit. Naštěstí existují tipy a přístupy, které nám tyto situace dokážou výrazně usnadnit. Pokud se naučíme být více radikálně upřímní, dokážeme dlouhodobě budovat lepší a hlubší vztahy.

Jednou z nejdůležitějších dovedností v pracovním i osobním životě je však schopnost zpětnou vazbu nejen dávat, ale i přijímat a zároveň efektivně využívat. Když nevíme, co děláme špatně, tak se jen velmi těžko posuneme dál. Přijímat zpětnou vazbu s nadhledem však může být někdy náročné, obzvlášť pokud není konstruktivní a přichází v nečekaných a nevhodných chvílích. Je podstatné zpětnou vazbu v první řadě vnímat jako užitečný nástroj ke zlepšení.

Na webináři se konkrétně dozvíte: 
 • Jak najít odvahu dávat kritiku, a zároveň zachovat dobré vztahy?
 • Jak se naučit správně chválit? Jak pochvalu formulovat tak, aby to neznělo jako prázdná fráze?
 • Jaké nástroje nám pomáhají zpětnou vazbu dávat tak, aby byla vnímána jako nezbytný prostředek učení?
 • Co je Losadův poměr a jak jej při dávání zpětné vazby využít?
 • Jak se v dávání zpětné vazby a účinné kritiky dlouhodobě zlepšovat?
 • Jak regulovat své emoce při přijímání zpětné vazby?
 • Jak rozlišovat konstruktivní zpětnou vazbu od pokusu ublížit?
 • Jak se naučit přijímat negativní zpětnou vazbu, i když přichází v nevhodnou chvíli?

Na webináři se dozvíte mnoho praktických rad a konkrétních formulací, které vám pomohou mít více sebedůvěry v komunikaci nepříjemných, ale zato potřebných věcí. Přihlaste se a získejte sílu být radikálně upřímní jak doma, tak i v práci. Naučíte se také, jak rozpoznat zpětnou vazbu, kterou můžete využít ve svůj prospěch, a jak ji přijímat bez silných negativních emocí. Dokážete tak snáze odstraňovat své chyby, rychleji růst a zlepšovat se.

Lektor


Barbora Vacková


Barbora je konzultantka a lektorka v GrowJOB Institute, kde vede brněnskou pobočku a zodpovídá za veřejná školení tématu Konec prokrastinace. Specializuje se na oblasti osobní efektivity, motivace, zpětné vazby a hodnotového leadershipu. Před osmi lety založila konference Leadership Praha a Leadership Brno, u které vede organizační tým a zároveň ji moderuje. V minulosti školila témata leadershipu a Konec prokrastinace ve firmách jako je Česká televize, Unicredit, Siemens a další.