Konec prokrastinace
ZÁZNAM WEBINÁŘE

SPOLEČNÁ ŘEČ

Jak účinně mluvit s lidmi s opačnými názory?

  • Proč někdy lidé věří i úplným nesmyslům? A jak najít cestu pomoci jim si takovou věc uvědomit?
  • Kdy má smysl diskuzi o citlivém tématu otevřít a kdy se jí naopak vyhnout?
  • Jak nevytvořit konflikt, ale přesto vyjádřit nesouhlas?

Pusťte si záznam webináře a naučíte se, jak krok za krokem postupovat od momentu, kdy se citlivé téma v hovoru objeví až do chvíle, kdy dojde k případné změně názoru, ale i po ní.

vědecky podložené

know-how

vlastní

tempo


odkudkoliv,

kdykoliv


prezentace

a materiály

Máte ve svém okolí někoho, kdo má naprosto odlišné názory, a chtěli byste se s ním naučit vyjít? Musíte se citlivému tématu vyhýbat, jinak se nepříjemně pohádáte? Dostáváte se často do názorových konfliktů a zajímalo by vás, jak argumentovat tak, aby to někam vedlo? Či si chcete udržet dobré vztahy s někým, kdo má naprosto jiný pohled na svět?

Každý z nás někdy věřil něčemu, co nakonec nebyla pravda. Uvědomit si, že se mýlíme, je však velmi těžké, obzvlášť když jde o věci, na kterých člověku záleží. Bohužel tak naše pokusy upozornit lidi na jejich omyly jen zřídka dopadají na úrodnou půdu. Takové diskuze mohou vést ke konfliktům, rezignaci na další snahu o komunikaci a v krajních případech i k ukončení vztahu. Zároveň tím můžeme i sami sebe připravit o jeden z možných způsobů, jak odhalit vlastní mylná přesvědčení a opravit je. 

Na webináři se konkrétně dozvíte: 
  • Proč někdy lidé věří i úplným nesmyslům? A jak najít cestu pomoci jim si takovou věc uvědomit?
  • Kdy má smysl diskuzi o citlivém tématu otevřít a kdy se jí naopak vyhnout?
  • Jak nevytvořit konflikt, ale přesto vyjádřit nesouhlas? Jak vést těžké rozhovory bez silných emocí?
  • Proč s fakty, důkazy a daty často v přesvědčování nepořídíme a jak na to jinak a líp?
  • Kdy a jak dochází k backfire efektu (= utvrzení se v omylu) a jak se vyhnout argumentační „zákopové válce“?
  • Jak přivést člověka k tomu, aby si přišel sám na svoji chybu, a přitom neztratil tvář?
  • Jak pracovat s praktickými technikami jako je: „Motivační rozhovor“, Deep canvassing, „Morální přerámování“ a dalšími?

Na webináři se naučíte, jak krok za krokem postupovat od momentu, kdy se citlivé téma v hovoru objeví až do chvíle, kdy dojde k případné změně názoru, ale i po ní. Budete se mít na pozoru před nejčastějšími nástrahami a dokážete se jim vyhnout a zvolit účinnější cesty ke smířlivému konci a vylepšíte tak vztahy i s lidme, se kterými se většinou neshodnete.

Lektor

Lukáš Hána


Lukáš se v GrowJOB Institutu zaměřuje výhradně na rozvoj a šíření tématu kritického myšlení. Učí lidi pracovat s informacemi a dělat rozhodnutí podložená důkazy.

Založil a vede projekt #krimyš, v rámci kterého pořádá každý rok největší konferenci o kritickém myšlení v Evropě. Pomohl vytvořit kurz kritického myšlení na VŠE a natočil sérii online kurzů pro Seduo.cz. Absolvoval školení amerického Centra pro aplikovanou racionalitu (CFAR). Přednáší a školí v Evropě a Americe pro veřejnost, firmy, univerzity, ale třeba i zpravodajské služby.