Konec prokrastinace
Záznam webináře

DOPAMIN JAKO KLÍČ

Jak mít výrazně více energie, motivace a chuti do života?

  • Zažíváte nepříjemné výkyvy energie nebo se cítíte dokonce neustále vyčerpaní?
  • Máte problém si udržet dlouhodobou motivaci a celkovou chuť do života?
  • Brání vám únava a apatie žít naplno?

Pusťte si záznam webináře a naučte se, jak správně využívat dopamin pro dosažení lepších výsledků a spokojenosti.

vědecky podložené

know-how


vlastní

tempo


odkudkoliv,

kdykoliv


prezentace

a materiály


Zažíváte nepříjemné výkyvy energie nebo se cítíte dokonce neustále vyčerpaní? Máte problém si udržet dlouhodobou motivaci a celkovou chuť do života? Brání vám únava a apatie žít naplno? A jakou roli v naší energii a motivaci hraje dopamin a jak ho optimalizovat pro spokojenější život?

 

Ve světě, který nikdy nespí, kde technologie umožňují 24/7 připojení a kde se od nás očekává, že budeme neustále produktivní, se vyčerpání stává naším stálým společníkem. Ačkoli bojujeme proti únavě útěkem k sociálním sítím, nekonečným přísunem kofeinu či jinými krátkodobými řešeními, tato strategie často selhává, protože neřeší kořenové příčiny problému. Tím správným řešením může být chytřejší zacházení s naším dopaminem.

Dopamin je neurohormon, který v našich životech ovlivňuje bez nadsázky úplně všechno. Klíčový problém v dnešní době je však jeho snadná a rychlá dostupnost. Příliš takzvaného „levného dopaminu“ totiž může stát za problémy s motivací, spokojeností, sebeovládáním, schopností se soustředit a dalšími věcmi. Pokud máte pocit, že vás nic nebaví, nic nemotivuje a sebemenší komplikace v životě představuje problém, tak pro vás znalost fungování dopaminu může představovat zásadní životní průlom.

Na webináři se konkrétně dozvíte:
  • Jak fungují dopaminové závislosti a jak s nimi pracovat? Jak zkrotit vliv algoritmů na naše životy?
  • Jak rozlišovat mezi levným a drahým dopaminem a jak jej využít ve svůj prospěch?
  • Jak ovlivňuje dopamin naši motivaci, pozornost a efektivitu?
  • Jak překonat ranní brain fog a jak přirozeně po ránu nastartovat mozek bez nutnosti kofeinu?
  • Jak můžete obnovit a udržet zdravou hladinu dopaminu? A jak na správný management své energie?
  • Jak být častěji v přítomném okamžiku, najít více klidu a zachovat si vnitřní svobodu?
  • Jaké konkrétní opatření a návyky můžete zavést, abyste zvýšili svou efektivitu? A jaké aplikace vám ve vaší cestě mohou pomoci?

Na webináři se naučíte, jak správně využívat dopamin pro dosažení lepších výsledků a spokojenosti. Získáte praktické tipy, jak se vyhnout dopaminovým pastím a jak zlepšit svou pozornost, soustředění a motivaci ve světě plném rušivých prvků. Dozvíte se, jak najít lepší rovnováhu mezi prací a odpočinkem, a jak dosáhnout celkově většího životního naplnění.

Lektor


Lukáš Havránek


Lukáš se připojil do GrowJOBu v roce 2008. Působí převážně jako konzultant a lektor. Soustředění, mindfulness a meditace patří mezi jeho nejbližší témata a chápe je jako zásadní dovednosti pro život v informacemi zahlceném věku. 

Nejvíce čerpá z vlastní každodenní praxe a z pravidelných týdenních meditačních retreatů v ústraní. Téma předává především skrz přednášky, workshopy a webináře pro organizace z nejrůznějších odvětví a velikostí. Věnuje se také interním projektům mající za cíl zlepšit koncentraci a pozornost týmů jako takových. Mezi další témata jeho specializace spadá budování návyků, sebediscilíny a také firemní vize, kultura a smysl v práci. Lukáš strávil rok na Pinewood Prep School v USA, vystudoval Ekonomiku a management na VUT.