Konference Leadership
Záznam konference

Konference Leadership 2020


Smyslem 7. ročníku konference je odpovědět na otázky: 

  • Jak se mění pracovní prostředí po celosvětové pandemii?
  • Jak na krizový management z pohledu leadera?
  • Jak zůstat autentickým leaderem za každých okolností? Čím se leadeři z rozdílných oborů mohou navzájem inspirovat?

Sedm řečníků z odlišných prostředích, s odlišnými zkušenostmi, které však spojuje hlavní - jsou úspěšnými příklady toho, že existují lidé, na které můžeme být hrdí a kteří ve svých oborech dokázali posouvat hranice.

pečlivý výběr osobností

pečlivý výběr osobností

unikátní know-how

unikátní

know-how

7 lekcí, 7 řečníků

7 lekcí,

7 řečníků


vlastní tempo

vlastní

tempo


odkudkoliv,

kdykoliv

Řečníci a jejich přednášky


Speaker Petr Ludwig
Petr Ludwig

autor knihy Konec prokrastinace a podcastu Deep Talks, zakladatel vzdělávacího institutu GrowJOB, v roce 2020 zařazen do žebříčku Forbes 30 nejvlivnějších Čechů na sociálních sítích

Leadership v době krize

Po 14 letech mého podnikání byl pro mě tento rok jeden z nejtěžších. Proto si na konferenci společně zodpovíme otázku: Jak lépe zvládat krize v historii firmy? Jak z toho vytěžit maximum pozitiv a brát to jako výzvu a odejít z krize silnější?

Speaker  Zlata Holušová
Zlata Holušová

zakladatelka a ředitelka hudebního festivalu Colours of Ostrava

Jak si nestanovovat žádné hranice?

Letošní 19. ročník Colours of Ostrava pro 50 tisíc návštěvníků byl kvůli koronavirovým opatřením zrušen. Místo něj v létě zorganizovali několikadenní „NeFestival“. I ten byl v průběhu zrušen kvůli náhlému rozhodnutí krajské hygienické stanice. Hygienici s ohledem na průběh pandemie rozhodli, že se smí konat hromadné akce o nejvýše stu lidech. Jak se s touto změnou popasovali? Kde Zlata hledá sílu a povzbuzení do zvládání nejistého období nejen pro pořadatele? Jaké je zákulisí jejího vedení a jak se jí pomocí hudby daří bourat hranice, předsudky a spojovat lidi?

Speaker Tomáš Halík
Tomáš Halík

katolický kněz, psycholog a profesor Univerzity Karlovy

Víra jako důvěra

Tomáš Halík zasvětil svůj život kultuře a dialogu. Ukazuje, že jedním z klíčových úkolů naší doby je proměnit proces globalizace v kulturu komunikace, vzájemné úcty a blízkosti. Zabývá se tím, co spojuje lidi přes hranice různých náboženských, případně nenáboženských názorů - "vírou" nikoliv jako souborem přesvědčení, nýbrž jako existenciální orientací člověka, který uprostřed paradoxů naší doby volí postoj bazální důvěry ("basic trust"). Z čeho se tento postoj rodí, jak je možné ho kultivovat a jak se projevuje v jednání lidí? A jak to dokázat přetavit do vedení pracovních týmů tak, abychom mezi rozdílnými lidmi uměli hledat vzájemné porozumění, důvěru a úctu?

Speaker Tomáš Ervín Dombrovský
Tomáš Ervín Dombrovský

analytik pracovního trhu v LMC, které vyvíjí portály Jobs.cz, Prace.cz, Seduo.cz a další služby

Pracovní trh v průběhu koronakrize

Jak se za poslední měsíce změnil pracovní trh? Jak se firmy adaptovaly? Co to všechno dělá s lidmi a jejich vztahem k práci a organizacím, v nichž se jí věnují? Jak se bude vyvíjet ne/zaměstnanost a na jaké obory a profese má krize největší dopad? Na základě aktuálních dat z pracovního trhu dostanete doporučení, jak jako zaměstnavatel změny co nejlépe zvládat.

Speaker Jan Vlachynský
Jan Vlachynský

šéf Lidí z Baru, spolumajitel věhlasných podniků Bar, který neexistuje, Super Panda Circus, Anybody hotel

Šéfové jsou kok*ti

Na podzim Honza vydává svou knihu Šéfové jsou kok*ti. Proto se v přednášce zaměří na to, proč si to myslí, jaké mýty vnímá u vedení lidí a jak je řeší? Jak dávat zpětnou vazbu svému šéfovi, aniž by za to hrozil jakýkoliv postih? Kvůli koronakrizi museli na 3 měsíce zavřít všechny podniky. Jak je to zasáhlo a co mu pomohlo se z krize dostat?

Speaker Lenka Bradáčová
Lenka Bradáčová

vrchní státní zástupkyně v Praze, pravidelně se umísťuje v žebříčku nejvlivnějších Češek

O odvaze a výzvách

Vrchní státní zástupkyně JUDr. Lenka Bradáčová, Ph.D. patří mezi nejvlivnější ženy Česka, kam byla časopisem Forbes několikrát zvolena. Se svým týmem pracuje na nejzásadnějších trestních případech v zemi a řeší případy korupce v nejvyšších patrech politiky.

Speaker Jitka Dvořáková
Jitka Dvořáková

generální ředitelka CZC.cz, regionální ředitelka Mall Group pro Slovinsko a Chorvatsko

Proč je teď důležité "řídit stát jako leader", a ne jako firmu

Jak moc se liší krizový leadership firmy a státu? Odpovědi nacházíme i v leadershipu podle Churchilla, Merkel nebo Hieshe. Ukazuje se, že budování leadershipu nebo schopnosti leadera se v byznysu ani politice moc neliší. A z historie víme i to, že krize rodí velké leadery.