Petr Ludwig
BALÍČEK PRODUKTŮ

Záznamy webinářů LUKÁŠE HAVRÁNKA


vědecky podložené know-how

vědecky podložené

know-how

vlastní tempo

vlastní

tempo

odkudkoliv, kdykoliv

odkudkoliv,

kdykoliv

prezentace a materiály

prezentace

a materiály

1. EFEKTIVNÍ PLÁNOVÁNÍ: Jak vnést řád do hektického světa?


Existuje mnoho knih a příruček time-managementu – od těch jednoduchých, přes velmi komplexní systémy. Prošli jsme většinu z nich a vybrali to, co je klíčové pro správnou organizaci času v 21. století. Připravili jsme praktické rady a tipy, které vám pomohou dostat teorii do udržitelné praxe.


Na webináři se konkrétně dozvíte:
 •  Jak si zorganizovat své krátkodobé i dlouhodobé priority?
 • Jak poznat čemu se věnovat a čemu ne?
 •  Jak správně plánovat svůj den tak, abychom toho udělali více, ale nebyli více unavení?
 •  Jak se vyhnout syndromu vyhoření? Jak snížit svůj každodenní stres a chaos?
 •  Jak se vyhnout tomu, abyste pracovali pouze na prioritách jiných lidí?
 •  Jak najít odvahu říkat ne a chránit si své potřeby?


Připravili jsme pro vás webinář, na kterém se dozvíte zásadní principy organizace času, plánování týdne či práci s e-maily a kalendářem. Naučíte se používat metody, díky kterým vnesete do svého života více řádu a získáte opravdovou kontrolu nad svými prioritami.

2. HLUBOKÉ SOUSTŘEDĚNÍ: Jak získat klid ve světě chaosu?


Máte pocit, že vás telefon, sociální sítě či jiná „dopaminová lákadla“ okrádají o čas a pozornost? Chtěli byste se naučit odolávat nutkání kontrolovat každé upozornění a zkrotit své FOMO (fear of missing out), když zrovna dostupní nejste? A díky jakým praktickým tipům můžete zásadně zlepšit svoji pozornost a efektivitu v práci a být delší dobu plně soustředění?


Vědecké výzkumy ukazují, že právě schopnost soustředit se jeklíčovým faktorem úspěchu v mnoha životních oblastech – stihneme více práce za méně času, dokážeme lépe naslouchat, máme lepší empatii, a naše vztahy jsou naplněnější, protože jsme tady více pro druhé, a nejen pro displej telefonu.

Existuje mnoho knih a příruček time-managementu – od těch jednoduchých, přes velmi komplexní systémy. Prošli jsme většinu z nich a vybrali to, co je pro správnou organizaci času v 21. století klíčové. Připravili jsme praktické rady a tipy, které vám pomohou dostat teorii do udržitelné praxe.


Na webináři se dozvíte:
 • Jak fungují dopaminové závislosti a jak jim tolik nepodléhat?
 • Jak být více efektivní v práci, kde nás vyrušují kolegové, šéfové či rodinní příslušníci při práci doma?
 • Jak se zbavit nutkání neustále kontrolovat telefon a jak zkrotit své FOMO (fear of missing out)?
 • Jak předejít bezmyšlenkovitému scrollování sociálními sítěmi?
 • Jak se nenechat vyrušovat naším okolím ani vlastními myšlenkami?
 • Jak obnovovat energii během dne a umět naši pozornost osvěžit, abychom zvládli být déle soustředěni?
 • Jaké nástroje, aplikace a návyky nám mohou na cestě k hlubšímu soustředění pomoci?
 • Jak se naučit být častěji v přítomném okamžiku, najít více klidu a zachovat si vnitřní svobodu v 21. století?


Na webináři se naučíte, jak déle pracovat bez vyrušení a jak se ubránit nutkání neustále kontrolovat telefon, sociální sítě či e-mail. Získáte praktické tipy, jak zlepšit svoji pozornost a soustředění ve světě plném notifikací a snahy mnoha firem ovládnout náš dopaminový systém. Díky tomu získáte více spokojenosti, klidu a životního naplnění – méně času na mobilu, více času na život.

3. DOPAMIN JAKO KLÍČ: Jak mít výrazně více energie, motivace a chuti do života?


Zažíváte nepříjemné výkyvy energie nebo se cítíte dokonce neustále vyčerpaní? Máte problém si udržet dlouhodobou motivaci a celkovou chuť do života? Brání vám únava a apatie žít naplno? A jakou roli v naší energii a motivaci hraje dopamin a jak ho optimalizovat pro spokojenější život?

Ve světě, který nikdy nespí, kde technologie umožňují 24/7 připojení a kde se od nás očekává, že budeme neustále produktivní, se vyčerpání stává naším stálým společníkem. Ačkoli bojujeme proti únavě útěkem k sociálním sítím, nekonečným přísunem kofeinu či jinými krátkodobými řešeními, tato strategie často selhává, protože neřeší kořenové příčiny problému. Tím správným řešením může být chytřejší zacházení s naším dopaminem.


Dopamin je neurohormon, který v našich životech ovlivňuje bez nadsázky úplně všechno. Klíčový problém v dnešní době je však jeho snadná a rychlá dostupnost. Příliš takzvaného „levného dopaminu“ totiž může stát za problémy s motivací, spokojeností, sebeovládáním, schopností se soustředit a dalšími věcmi. Pokud máte pocit, že vás nic nebaví, nic nemotivuje a sebemenší komplikace v životě představuje problém, tak pro vás znalost fungování dopaminu může představovat zásadní životní průlom.Na webináři se konkrétně dozvíte:
 • Jak fungují dopaminové závislosti a jak s nimi pracovat? Jak zkrotit vliv algoritmů na naše životy?
 • Jak rozlišovat mezi levným a drahým dopaminem a jak jej využít ve svůj prospěch?
 • Jak ovlivňuje dopamin naši motivaci, pozornost a efektivitu?
 • Jak překonat ranní brain fog a jak přirozeně po ránu nastartovat mozek bez nutnosti kofeinu?
 • Jak můžete obnovit a udržet zdravou hladinu dopaminu? A jak na správný management své energie?
 • Jak být častěji v přítomném okamžiku, najít více klidu a zachovat si vnitřní svobodu?
 • Jaké konkrétní opatření a návyky můžete zavést, abyste zvýšili svou efektivitu? A jaké aplikace vám ve vaší cestě mohou pomoci?


Na webináři se naučíte, jak správně využívat dopamin pro dosažení lepších výsledků a spokojenosti. Získáte praktické tipy, jak se vyhnout dopaminovým pastím a jak zlepšit svou pozornost, soustředění a motivaci ve světě plném rušivých prvků. Dozvíte se, jak najít lepší rovnováhu mezi prací a odpočinkem, a jak dosáhnout celkově většího životního naplnění.

Lektor


Lukáš Havránek


Lukáš se připojil do GrowJOBu v roce 2008. Působí převážně jako konzultant a lektor. Soustředění, mindfulness a meditace patří mezi jeho nejbližší témata a chápe je jako zásadní dovednosti pro život v informacemi zahlceném věku. 

Nejvíce čerpá z vlastní každodenní praxe a z pravidelných týdenních meditačních retreatů v ústraní. Téma předává především skrz přednášky, workshopy a webináře pro organizace z nejrůznějších odvětví a velikostí. Věnuje se také interním projektům mající za cíl zlepšit koncentraci a pozornost týmů jako takových. Mezi další témata jeho specializace spadá budování návyků, sebediscilíny a také firemní vize, kultura a smysl v práci. Lukáš strávil rok na Pinewood Prep School v USA, vystudoval Ekonomiku a management na VUT. 

Přehled záznamů

  EFEKTIVNÍ PLÁNOVÁNÍ: Jak vnést řád do hektického světa?
Dostupné za dnů/dny
dnů/dny po přihlášení
  HLUBOKÉ SOUSTŘEDĚNÍ: Jak zlepšit svoji pozornost a naučit se pracovat bez vyrušení?
Dostupné za dnů/dny
dnů/dny po přihlášení
  DOPAMIN JAKO KLÍČ: Jak mít výrazně více energie, motivace a chuti do života?
Dostupné za dnů/dny
dnů/dny po přihlášení